Tässä hyvän näköinen 2-din soitin hyvällä pioneer äänenlaadulla, ainut huono puoli on että värit ovat ehkä turhan kirkaat ja jos ajaessa käyttää mixtrax niin pimeällä epilepsia on taattu hintakaa ei ollut paha tingattuna 159€
kyl mun avh-5300dvd 1-dinin mankas saa näytön kirkkauksia ja jotain muita saa eriksee säädettyä kun mankka on off-tilassa ja pitää menu nappia pohjassa jonki aikaa.. kaverilla toimii samanlailla 2-dinin versiossa mut mallia en muista.
katselin jo manuaalia, värit eivät vaan passaa osaan kyllä vaihdella niitä mut en saa mielestäni joka vastaa mittariston valoja. väri mailmaa sain himmennetty kun säätelin värejä manuaalisesti. Pioneerilla meinasi laittaa kaikki hifit vaikka erillis-sarja eivät ole hintalaatu suhteeltaa parhaita, mutta ovatpahan kestäviä laitteita.
Onko ollut hyvä soitin? Lähinnä siis käyttö, onnistuuko myös ajon aikana vai täytyykö jotakin perusjuttua varten mennä valikoita läpi tuhottomasti?
Itsellä on hankinnassa 2 dinin soitin 3bg passattiin, eli CD-vaihtaja ja kasettisoitin-radio lähtis pois..
Juu, ymmärtää tämäkin. Osaako joku sanoa vielä, että onko näissä jokin asetus että BT:n kautta puhutut puhelut kuuluvat vain etukaiuttimista? Minulla kun ne ei satu toimimaan niin en ainakaan vielä ole onnistunut käyttämään tota vehjettä hands freenä..
Terve,
pystyiskö joku kertomaan asiasta tietämättömälle, että meneekö kyseinen Pioneerin soitin vaivatta vm.2005 golf gti:hin? Tarvitsenko jonkunnäköisiä adapterejä?
Vierähtipä aikaa viime vierailusta, vastaus onko ollut hyvä soitin FH-X700bt niin kyllä olen hinta laatu suhteeseen tyytyväinen ainoat miinukset että handsfree mikillä vois heittää kuikkaa ainakin kuulioiden mielestä kauheaa kohinaa ja että työntäkää varovasti tikut sisään tai usbin 'käpälät' taittuu (Emäntä tökki miten sattuu ja sitten luki vain Error-19)
Nähtävästi on se bluetoothin ääni ohjattu tulemaan vain etukaiuttimista, nyt kun sain ne toimimaan niin kuulen jopa vastapuolen puheen aiemmin siis vastapuoli kuuli mut mutta mä en mitään :/