Page 1 of 1
Golf IV variant takapenkin taittamisongelma
Posted: 8.5.2013 0:13
by juho
Vähän ehkä jopa nolo ongelma, mutta en saa taitettua takapenkin selkänojaa nelosvariantista vaikka turvauduin jo ohjekirjan apuun
Onko tuossa joku "kikka", vai onkohan mekanismi vain jotenkin pois paikaltaan, vinkkejä kaipaillaan

Re: Golf IV variant takapenkin taittamisongelma
Posted: 8.5.2013 7:27
by Basu
Takapenkin molempien niskatukien vieressä on ne kahvat joista täytyy vetää samalla, kun kippaat penkkejä alaspäin. Ei se sen ihmeellisempi pitäisi olla.

Re: Golf IV variant takapenkin taittamisongelma
Posted: 8.5.2013 12:21
by Pasi Häkli
Niitä menee välillä rikki. Eli ei lukitus aukea vaikka kuinka siitä muovikahvasta repii.
Re: Golf IV variant takapenkin taittamisongelma
Posted: 8.5.2013 13:53
by juho
Juu, kahvat tosiaan löytyy, ja ne nousevat ylä-asentoon, mutta penkit senkun kestävät paikallaan. Olen aika vakuuttunut että mekanismissa on joku ongelma.
Onko tuo korjaus / kippaaminen tuosta tilasta millainen operaatio / onko heittää vinkkejä korjausoperaatioon?
Re: Golf IV variant takapenkin taittamisongelma
Posted: 8.5.2013 18:31
by Pasi Häkli
Siitä on jo melko pitkä aika kun viimeksi olen semmosen korjannut niin ei oikein muista. Rautalangalla sen saa ongittua auki, jonka jälkeen sen korjaaminen onnistuu. Vaatii uuden muovikahvan. Ne pettää sieltä alapäästä.