Page 1 of 1
Golf IV kuskinpenkin nosto mekanismi.
Posted: 9.10.2015 12:14
by Jukeli
Kysyn täältäkin... eli golf -99 farmari ja kuskinpenkki ei nouse muuten kuin käsin avittamalla, mutta ei jää ylös vaan tippuu heti alas. Onko vinkkejä korjaukseen? Onko tuo mekanismi irroitettava jonka saisi jostain romuautosta tms. Vai voiko siellä olla jokin yksinkertainkin vika?
Re: Golf IV kuskinpenkin nosto mekanismi.
Posted: 12.10.2015 16:46
by Pasi Häkli
Sitä räikkämekanismia myydään erikseen. Muutamia oon vaihtanut. Marmoritiskiltä ainakin pitäis homma selvitä.
Re: Golf IV kuskinpenkin nosto mekanismi.
Posted: 13.10.2015 8:20
by Killer
Mahdollisesti se nosto/laskumekanismi rikki. On kiinni penkin rungossa ja kiinni siinä vivussa jolla säädetään. Penkki pitää irroittaa vaihtoa varten. Itse kun kyselin niin käytetytkin maksoi n.35€ ni en vaihtanut.
Re: Golf IV kuskinpenkin nosto mekanismi.
Posted: 13.10.2015 19:48
by Jukeli
Killer wrote:Mahdollisesti se nosto/laskumekanismi rikki. On kiinni penkin rungossa ja kiinni siinä vivussa jolla säädetään. Penkki pitää irroittaa vaihtoa varten. Itse kun kyselin niin käytetytkin maksoi n.35€ ni en vaihtanut.
Romikseltako kysyit?
Re: Golf IV kuskinpenkin nosto mekanismi.
Posted: 22.10.2015 7:02
by Killer
Juu ja yksityisiltä. Ebaynki kävin läpi.