Page 1 of 1
Uusi putkisto G3:een
Posted: 3.9.2007 18:26
by Tero Tanninen
Eli kun toi putki ny on menos vaihtoo, ni oon miettiny tilal vähän isompaa rööriä. 2,5" Hyötyä ei taida olla, mut mites mahtaa hinnat olla. Ja mistä sais tilattua? Ku tota taka pönttöä en oo mistään löytäny.
Ja KATista taakse päin pitää vaihtaa.
Posted: 3.9.2007 18:59
by Kemizti
paloja vaan varaosaliikkeestä ja kokoilet itse mieleises määrän vaimentimia yms sinne.. hyväksi havaittu resepti jo moneen autoon..
Posted: 4.9.2007 16:19
by Tero Tanninen
Vakio määrä vaimentimia varmaan laitan. Eipähän oo katsastus inssil rutisemist. Mites toi katti on kiinni? Hitsaamal, laipal vai puriste? En oo ehtiny vilkasta auton alle ku en mahdu sinne vaik hoikka olenkin.

Posted: 4.9.2007 17:18
by Tero Paalanen
Voipi olla katti on vielä laippa/puriste liitoksella tossa sun omas.
Eli laippa etupäässä ja puristeliitos takana.
Tais -96 vuoden kieppeillä vaihtua "kiinteäks" eli ensimmäinen katko on juuri tuo katin jälkeinen puristeliitos.
Tohon vaimentimien määrään sen verra et omas on ainoastaa supersprintin takavaimennin eikä äänet ole mitenkää valtaisat.
Kyllähän se pörisöö muttei ainakaa mua häiritte esim. matka-ajossa. Enemmän se rengasmelu häirittöö.