Page 1 of 1

Ohjaustehostimen öljyistä

Posted: 30.4.2008 13:21
by Tero Tanninen
Huomasin et on öljyt vähissä. Mitäs tohon voi laittaa, tarviiko olla VW:n omaa (tietenkin sikahintaista) öljyä vai kelpaako muu?

Ei oo tietoa mitä litkua nyt on, punaista ainakin.

Posted: 30.4.2008 16:00
by Mika Viinikka
Kantsii laittaa volskin omaa vaan. Marmoritiskiltä kerran hain pullon ja se oli vähän yli 20e muistaakseni ja se kyllä riittää pitkäksi aikaa.

Posted: 30.4.2008 16:06
by Tero Tanninen
Tuli ny laittettua tavallista tomaatti öljyä. Eihäs se auto tiiä mitä litkuu siel sisäl on. :D Pari desiä meni.

Oisko toi ollu Neste ATX-F :ää. En niin tarkkaan kattonu.

Posted: 30.4.2008 16:14
by Tero Paalanen
^Ei hyvä ratkaasu...
Muistelisin et noista on rikottu ohjaustehostimia kun on laitettu muuta kuin volsun omaa öljyä.

Posted: 30.4.2008 18:30
by Tero Tanninen
On noi volkkarit sit ihme kikottimia. Mitää yleis (voitelu) aineit ei voi käyttää. Aina pitäis ostaa merkkikohtasta (ja yli hintasta) tavaraa.

Pitääkös lasinpesunestekkin olla VW:n omaa?? :roll:

Posted: 30.4.2008 19:36
by Tero Häkli
pitäshän siihen sitä omaa laittaa mut omissa ainakin käyttäny ihan normi atf:ää ... golvilla ajoin yli 100tkm ja hyvin kesti ;) ihan tuuripeliä näitten paskojen kans on et koska mikäkin särkyy ;)