Tietäskö joku mistä sais tilailtua 3B Passattiin korinväristä (LB6N) maalia?
Googlesta ei löytynyt värikoodin haulla suomesta juuri mitään, vai löytyykö maalikaupasta helpommin, jos menee koodin kanssa kyselemään?
Mistä maaleja?
Mistä maaleja?
Passat 3B Variant 1.8t -98
Re: Mistä maaleja?
Hyvin palvelevat automaalaamotkin voi sulle hommata tuon sävyistä maalia, mut toki ihan oikeasta automaalikaupastakin saa. Marmoriltakin voi kysyä.
Skoda Octavia Combi 1,5 TSI DSG Style BusinessLine 2020 (käyttöauto)
VW Jetta Flair 1.8 RP 1990 (kesäauto)
VW Jetta Flair 1.8 RP 1990 (kesäauto)
- Sami Jalonen
- Posts: 3084
- Joined: 18.3.2007 19:13
- Location: Hyvinkää
- Contact:
Re: Mistä maaleja?
Täältä suositus Stirwellille Sulalla Tuusulassa, värikoodi ja auto/maalattava osa mukaan koska noilla värikoodeilla tulee yleensä monta osumaa.
Passat Variant TDI -00 ATJ 160kW
Re: Mistä maaleja?
Tuon stirwellin lisäksi hesasta kannattaa kysyä pintaväristä. ite tilailen nykyään automaalit.netistä. Tosiaan hyvä hakea autolla varmuuden vuoksi vaikka volkkari onkin helppo, mutta esim. fordiin voi samalla koodilla olla 6-8 eri variaatiota.
Re: Mistä maaleja?
Tuolla asioin aina itsekin automaaliasioissa. Loistavaa palvelua ja neuvoja ja hinnatkin saadaan yleensä kohdalleen isommissa ostoksissa.Sami Jalonen wrote:Täältä suositus Stirwellille Sulalla Tuusulassa, värikoodi ja auto/maalattava osa mukaan koska noilla värikoodeilla tulee yleensä monta osumaa.
Passat Variant TDI Tiptronic -01
Sekalaista nurkkiin kertynyttä tavaraa myynnissä Huuto.netissä...klikkaa ja katso.
Sekalaista nurkkiin kertynyttä tavaraa myynnissä Huuto.netissä...klikkaa ja katso.