SUODATTIMET

Kaikki tekniikkaan liittyvä
Post Reply
NURMISTO
Posts: 41
Joined: 26.5.2005 22:15
Location: JYVÄSKYLÄN MLK

SUODATTIMET

Post by NURMISTO »

ONKOHAN NOISTA vapaa virtaus ilman putsareista mitään hyötyy vakio power tiisselille tuntuu että niistä ei oo ku henkistä hyötyy ku imuäänet kasvaa.
User avatar
Puuhis
Posts: 279
Joined: 25.5.2004 10:45
Location: Jyväskylä

Post by Puuhis »

Vakioputsari hengittää reippaasti päälle 200hp joten mitään suurta hyötyä suodattimen muuttamisesta tuskin saa. Muutoksia korkeintaan kannattaa tehdä suodatinkotelon ilmanottoon. Vielä kun näissä vagineissa on tuo maffi niin arka epäpuhtauksille en itse ainakaan nää mitään järkeä noissa rättifilttereissä.
NURMISTO
Posts: 41
Joined: 26.5.2005 22:15
Location: JYVÄSKYLÄN MLK

suodattimet

Post by NURMISTO »

joo en mä tähän tdi:hin viiti ostella vaparia.aijemmissa autoissa on kyl ollut.kalvot laitatin tossa viikolla ja eibach 30mm jouset on tilattu ja mieli tekis käydä tuolla viri pajalla mut kun on toi 2v takuu.sehän kyllä koskee myös alustaa että on vähän kaks piippuista!!!!!!!?
Taajuus
Posts: 30
Joined: 6.5.2005 10:17
Contact:

Post by Taajuus »

Ainakin FFP:n foorumeilla monet ovat sitä mieltä että vaparisuotimella ei pilaa kuin turbonsa siivet. Ja sehän on ihan fakta että hyötyä siitä ei hirveästi saa, kun vakiosuodatin riittää pitkälle.
Post Reply