
Ostokunnossa:


Autoa piti muokata vähän omaan makuun sopivammaksi, joten pellit vaihtui 15" aluihin, merkit kontista ja lisäpakkivalo saivat kyytiä, ja kun ei tuo kromi oikein napannut niin kokomusta maski tuli keulille. Lisäksi tuli asennettua vakionopeudensäädin, mukavuusvilkku ja xenonit lyhkäsiin. Lisäpakkivalon poiston jälkeen tuolla ei nähnyt pimeässä peruuttaa, joten orkkispakkien tilalle tuli 7W teholedit, suosittelen kaikille!

Humppapuolelle vaihdoin Alpinen soittimen ja Hertzin erkkasarjat joka oveen. Subikin löytyy kontista, vähän turhan ison tilan vie kontista mutta näillä mennään toistaiseksi..
En tiedä minkä happokylvyn auto oli saanut, mutta ikkunoissa oli ikävän värinen kalvo, ja näytti kun niihin olisi palanut auringossa vesipisaran muotoisia jälkiä. Luulin ettei tuo korjaudu kuin lasien vaihdolla. Lisäksi muutamassa paikkaa korissa (mm. sivulistojen ja kattokaiteiden päädyissä) oli samanlaista "sateenkaariefektiä", jotka eivät lähteneet pesussa pois. Tarkempaa kuvaa ei noista ole, mutta sivulasit näyttivät tietyssä valossa hopeansinisiltä. Meguiarsin Ultimate Compoundilla kävin auton läpi, ja sillä lähtikin korista kaikki tuollainen pinttymä. Päätin kokeilla ainetta pieneen kohtaan sivuikkunaan ja perhana, sehän lähtee!


Takajouset olivat aika kuolleet, joten pari viikkoa sitten vaihtui eibachin 30mm madaltavat jouset alle. Isompia vanteitahan tuo kaipaa, katsotaan nyt..
Kuvat ovat valitettavasti kännykkälaatuisia.
Nykykuosi:

