
Jännityksellä odotan lähteekö Passatti tammikuun alussa käyntiin omin voimin hotellin parkkikselta!


Mitäs näille hampaille nykyään kuuluu? Tehtiinkö mitään vai onko Rölli hammasvajaa?Pia wrote:Ps. Kuvassa Röllillä vielä etuhampaat tallessa. Pari kuukautta kuvan jälkeen edestä läks kolme hammasta ja pari meni poikki kun poika vähän juoksi pallon perässä.
Muoniossa eli Leviltä vielä 60 kilometriä käsivartta pitkin ylöspäin.Pia wrote:Mihinä noin kylmä on?! Yäk!
Juu ei oo ei, mutta ei paha rasti vaihtaa tekniikkaaibel wrote:ÄÄääää, miks Kakkis Countryä ei oo tehty kiisselikoneella..??![]()
Ilmankos.Mehtäkonekuski wrote: Edit: Kysyin siltä tutulta että onko tuossa vaihtoehtona että saako nuo seuraavat valot pois päältä ja sanoi että on, ja oli myöskin pois päältä. Selittääkin aika hyvin miks ei liikkunu sivuille
Jos vielä kerran nostaisi.Monkelo wrote:Kysymys 1. Missä sijaitsee bg passatin kauko-ohjaimen antenni? Kuskin jalkatila?
Kysymys 2. Onko joku jatkanut kyseistä antennia kantaman pidentämiseksi? Muutama DIY löytyy iv golffiin.
123tuulilasit maksoi 3BG Passatin lasi 250€. Asennuksessa meni joku 4h ja sijaisauton (Ford Ka) sai siksi aikaa ilmaiseksi että pääsi Jumboon shoppailemaan ja syömään.Jake- wrote:Kaipa se on alettava kyselee tuulilasinvaidolle hintoja. Auton käytin leimalla vähän ennen renkaitten vaihtoa ja sen jälkeen halkeema levinny viel 200mm![]()
Jos samaisella vk pitäis sitten talviloman, nii auto ei olis välttämätön
Syyttäsin sitä elektroniikkaa kun sekoavat apuvirrasta.kotka wrote:Parin edellisen päivän pakkanen hyydytti Passatin katokseen, ei halunnut lähteä käyntiin omin avuin vaikka oli lämmössä 1,5 h. Tiedän letkulämppärin tehottomaksi, mutta silti.. Käynnistysvaiheessa pakkasta -9, mutta illalla klo 22,00 oli -26. Isolla starttiakkulaturilla virtaa ja lähtihän se.
Ja nythän se taas herjaa vaikka mitä valoja mittaristossa, mutta kai ne siitä poistuu kuten muulloinkin. Normi öljyn varoitus, nesteen varoitus ja huutomerkki vakkarin kohdalla.
Omassani vuoden 2006 3C passatissa on Bi-xenonit ja umpiossa H7-kaarrevalo. Siinä myös käynnistyksessä valot käy alhaalla ja ääriasennoissa. Kyllä omassani ne valot kääntyy sivulle päin mutkissa. Toki oon huomioinut sellaista, että jos valokytkin on 0-asennossa, niin valot ei liikkuisi(?), kaarrevalo kyllä toimii. Ihan varma en ole, kun yleensä se katkaisija on 1-asennossa kun pimeällä ajelee.Mehtäkonekuski wrote:En ainakaan itse huomannu että olis kääntyny ajossa ollenkaa. Riippumatta vauhdista. Aika jännä että siihen laitetaan tollanen kääntö sivuille mutta eivät sitten loppujen lopuksi tee mitään :/
teesel wrote:Toki oon huomioinut sellaista, että jos valokytkin on 0-asennossa, niin valot ei liikkuisi(?), kaarrevalo kyllä toimii. Ihan varma en ole, kun yleensä se katkaisija on 1-asennossa kun pimeällä ajelee.
Niin sehän tuolla mainittiinkii jo.muppis wrote:Ilmankos.Mehtäkonekuski wrote: Edit: Kysyin siltä tutulta että onko tuossa vaihtoehtona että saako nuo seuraavat valot pois päältä ja sanoi että on, ja oli myöskin pois päältä. Selittääkin aika hyvin miks ei liikkunu sivuille
Jos sitten vastaisi.Monkelo wrote:Jos vielä kerran nostaisi.Monkelo wrote:Kysymys 1. Missä sijaitsee bg passatin kauko-ohjaimen antenni? Kuskin jalkatila?
Kysymys 2. Onko joku jatkanut kyseistä antennia kantaman pidentämiseksi? Muutama DIY löytyy iv golffiin.
Kuin pitkä sen kantaman pitäis olla??muppis wrote:Välillä niin onneton tuo kantama, vaikka on uusi kakekin.
Kun ei aina ota edes auton takaa.ibel wrote:Kuin pitkä sen kantaman pitäis olla??muppis wrote:Välillä niin onneton tuo kantama, vaikka on uusi kakekin.Mulla edellisessä ainekii piisas hyvin, olihan se varmaa satametriä..
Ainekii hyvin ehti kävellä autolle enneku ois räpänny ovet lukkoo.
Jhaaa... No sitte ymmärrän.muppis wrote:Kun ei aina ota edes auton takaa.ibel wrote:Kuin pitkä sen kantaman pitäis olla??muppis wrote:Välillä niin onneton tuo kantama, vaikka on uusi kakekin.Mulla edellisessä ainekii piisas hyvin, olihan se varmaa satametriä..
Ainekii hyvin ehti kävellä autolle enneku ois räpänny ovet lukkoo.