Golf IV koirakalterin kiinnitykset

Kaikki yleinen jutustelu
Post Reply
User avatar
H80K
Posts: 79
Joined: 5.5.2007 15:43
Location: Jyväskylä

Golf IV koirakalterin kiinnitykset

Post by H80K »

Tarvetta olis siis golf Iv farkkuun koirakalterille ja kun tahtovat nuo kunnolliset maksaa maltaita näin työttömän kukkarolle niin ajattelin että jos väsäis ite vastaavanlaisen.

Nyt vaan tarvis saada jostain vähän mittoja ja kuvia volkkarin alkuperäisestä kalterista. ja varsinkin kiinnitysmekanismista sekä niistä C-pilariin tulevista tukiraudoista.

Jos joku kyseisen kalterin omistaja olisi niin ystävällinen, että näkis vaivaa ja mittais tai edes kuvais noi niin olisin kiitollinen.
User avatar
DJDH
Posts: 1794
Joined: 31.7.2006 21:38
Location: Espoo

Post by DJDH »

Image

Image
Passat 3C Variant -08 2.0 TDI Highline Individual
User avatar
H80K
Posts: 79
Joined: 5.5.2007 15:43
Location: Jyväskylä

Post by H80K »

Kiitän näistä.. Mihis kohtaan nuo kiinnittyvät itse verkossa? Ja kuinka pitkät on ne tukiraudat jotka tulevat C-pilariin kiinni?
Olis niin paljon helpompi tehdä kun pääsis ite näkemään kokonaisuuden eikä olisi vain kuvien varassa.
Post Reply