-97 Variant Golffi. Ohjaustehostin sanoi yhteistyösopimuksen irti viikonloppuna. Varsinkin parkkipaikalla ja liikennenympyrässä tarvii olla jo vähän tahtotilaa saada auto käännettyä sinne, mihin haluaa. Motarilla nou hätä.
Katselin, että jos vika on pumpussa, sille tulee hintaa 250€ pelkästään + mahdollisesti muut varaosat + öljy päälle + työt, joihin on sisällyttävä putkiston huuhtelu, jos siellä on jotain smägmää, mikä tod. näk. lähtee liikkeelle ja hajottaa uuden pumpun.
Kannattaako korjata? Kolopallo on menossa lihoiksi vuoden-kahden sisään, kunhan löydän sopivan portterin (saa tarjota).
JA, voiko autolla ajaa ilman ohjaustehostinta? Eli, jos vaan habaa riittää, voiko sillä ajaa ilman, että ohjaustehottomuus vaikuttaa mihinkään muihin toimintoihin?