Powerflex polyuretaanipuslat ovat erinomainen valinta vanhojen jo aikansa eläneiden puslien korvaajaksi. Kestoa on vähintään saman verran kuin OEM puslilla, mutta asiakaspalautteita tulkiten elinikä on kuitenkin huomattavasti enemmän.

Polyuretaaniset puslat omaavat orkkispuslia jäykemmän ja samalla kestävämmän rakenteen paranten myös ajo-ominaisuuksia reippaasti paremmaksi. Hyvää on myös se että renkaiden kuluminen vähenee kertaheitolla, kun alusta/pyöränkulmat eivät enään elä niin paljon. Powerflex valmistaa kahta mallisarjaa, Street series (keltainen/purppura) sekä Black series (musta) joista ensimmäinen lähtökohtaisesti kadulle ja jälkimmäinen radalle.
Tietyissä automalleissa Street/Black mallin pusla on sama, useimmiten tämä tarkoittaa sitä että orkkispusla on jo suht jämäkkä jolloin Street mallin puslan tekeminen ei ole järkevää, vaan pusla tehdään suoraan Black sarjan jäykemmästä materiaalista. Takaaksemme mahdollisimman nopean toimituksen, osa puslatuotannosta löytyy aina suoraan varastosta. Saatavuus harvinaisillekkin malleille on hyvä, viikkotilauksen mukana puslat matkaavat meille useasti vain noin 1-2 viikossa.
Powerflex puslat verkkokaupassa:
»» Race.fi: Powerflex
Uutuutena Powerflex takatukivarret E36/46
»» Race.fi: Powerflex tukivarret
-Riku