
Merkkihuolto ja tarvikeosat
Merkkihuolto ja tarvikeosat
Onkos kellekään asennettu merkkiliikkeessä muita kuin originaaliosia? Mulle sanoivat Kouvolan Bernerillä, että eivät saa asentaa kuin alkuperäisosia 

VW Golf Variant 1.6 16V vm. 2002
Pioneer - DLS - Helix
Pioneer - DLS - Helix
-
- Posts: 39
- Joined: 25.9.2005 23:08
- Location: turun tienoo
Juu, eivät taida saada. Siitähän se soppa syntyisikin kun vag:n alkuperäisillä osilla ja työllä on kahden vuoden takuu (?) ja sitten sinne laitettaisiin jotain tarvikeosia. Joskus volvolla leiman hintaa sai siten halvemmaksi kun kävi vaihdattamassa öljyt ja suodattimen jossain muualla ja näytti sitten autosalvan tiskillä kuittia.
Passat 3C Variant -08 2.0 TDI Highline Individual
- Pasi Häkli
- Posts: 5776
- Joined: 13.7.2006 17:50
- Location: Ulvila
Ei niitä tarvikeosia laiteta, ellei asiakas itse niin halua jonkun "hätätilanteen" nimissä. Eli jos autosta leviää joku osa, mitä meillä ei satu olemaan varastossa, ja asiakkaalla on kiirus. Asiakkaalta kysytään, että haetaanko tarvikkeena, jos löytyy.
Muuten ei missään nimessä käytetä tarvikeosia, ainakaan asiakkaalta mitään kysymättä.
Muuten ei missään nimessä käytetä tarvikeosia, ainakaan asiakkaalta mitään kysymättä.
Uncle Hank Fan Club
VW Touran 2.0TDI 2007
VW Touran 2.0TDI 2007